De workshop begint met een korte introductie met welkomstspel. Daarna wordt ingegaan op verschillende thema’s aan de hand van video’s:
Bij elk thema krijgen ouders een video te zien waar ze samen over kunnen discussiëren. Er worden verschillende werkvormen gebruikt om het thema te verlevendigen, zoals spellen. Tot slot volgt er een korte afsluiting met conclusies. In de video’s die tijdens de workshop worden vertoond, geeft kinderpsycholoog Tischa Neve tips hoe je om kunt gaan met lastige situaties zoals een kind dat niet wil eten.
Deze workshop versterkt ouders in hun gevoel van eigen effectiviteit in de opvoeding. Aan de hand van herkenbare korte video’s met kinderen, leren ouders meer over hun eigen opvoedstijl en wat ze kunnen doen bij lastige situaties. Door het doen van actieve spellen en terug te denken aan de eigen kindertijd krijgen ze tips en ideeën hoe ze gezond eten en bewegen bij hun kind kunnen stimuleren.
Lijkt het je leuk om samen jouw gezonde leefwijze te ontdekken middels een pakket of een workshop? Of heb je vragen over Yayot? Laat het weten!